мазникар

мн. мазникари
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 45684
Тој што многу сака да јаде мазник.
Изведенки
мазникарка ж.
мн. мазникарки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК