гаража

мн. гаражи
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 7124
Ограден и покриен простор за чување и поправка на возила.
Англиски: garage
Примери:
Подземна гаража.
Катни гаражи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи