Берлин

Вид збор: Име
Ранг: 7317
Главен град на Германија.
Англиски: Berlin
Употреба: Географија
Изведенки
1. берлинец м.
мн. берлинци
2. берлинка ж.
мн. берлинки
3. берлински прид.
берлинскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК