water springtail - онтологија

југавица повеќе

мн. југавици
Вид збор: Именка, женски род
Вид инсект што најавува топли ветрови.
Латински: Podura aquatica Албански: lloj insekti, paraljamëron erë të nxehtë
Употреба: Зоологија