vibration - онтологија

вибрација повеќе

мн. вибрации
Вид збор: Именка, женски род
Осцилаторно движење со голема честота.
Албански: vibracion, dridhje
Употреба: Физика

игра повеќе

мн. игри
Вид збор: Именка, женски род
Брзо придвижување на нешто.
Албански: dridhje
Употреба: Преносно значење