vermouth - онтологија

вермут повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Вид алкохолен пијалак, вино или ракија со пелин.
Германски: Wermut Албански: vermut

пелинач повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Вино со малку пелин.