unloading - онтологија

истовар повеќе

(едн.) истоварот
Вид збор: Именка, машки род
Симнување товар од некаде.

растовар повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Растоварување на нешто, на стоки.
Употреба: Транспорт