ungodly - онтологија

безбожен повеќе

безбожниот
Вид збор: Придавка
Што не верува во бога, што го одрекува постоењето на бога и на натприродните сили.
Употреба: Религија

безбожник повеќе

мн. безбожници
Вид збор: Именка, машки род
Тој што не верува во бога.
Албански: ateist, i pabesë