twaddle - онтологија

пеанија повеќе

мн. пеании
Вид збор: Именка, женски род
зборување, дрдорење, прекорување
Албански: gjepura
Употреба: Преносно значење , Разговорно
Примери:
Доста ги слушав тие пеании!