topography - онтологија

топографија повеќе

(едн.) топографијата
Вид збор: Именка, женски род
дел од геодезијата
Албански: topografi
Употреба: Географија
Површината на една земја, месност и заемниот распоред на нејзините делови, пунктови.
Албански: topografi
Употреба: Географија