threshing-machine - онтологија

вршалка повеќе

Види и: вршачка (ж.)
мн. вршалки
Вид збор: Именка, женски род
машина за вршење

вршачка повеќе

мн. вршачки
Вид збор: Именка, женски род
машина за вршење
Албански: makinë shirëse
Употреба: Земјоделство