tablet - онтологија

ап повеќе

мн. апови
Вид збор: Именка, машки род
Лек во вид на плочка, таблета.
Турски: hap
Употреба: Медицина

табла повеќе

мн
Вид збор: Именка, женски род
послужавник
Албански: tabletë