supplied - онтологија

снабден повеќе

снабдена
Вид збор: Придавка
Обезбеден со нешто нужно; за дуќан, продавница - сортиран.
Албански: i furnizuar
Употреба: Економија
Примери:
Добро снабдена продавница.