subsidized - онтологија

субвенциониран повеќе

Види и: субвенционира (св. и несв.)
субвенционирани
Вид збор: Придавка
Што добива субвенции, финансиска помош.
Албански: i subvencionuar
Употреба: Економија
Примери:
Субвенционирана храна.