subsidiary - онтологија

агентура повеќе

мн. агентури
Вид збор: Именка, женски род
Претставништво, застапништво на фирма.
Албански: agjenturë, përfaqësi
Употреба: Економија

испостава повеќе

мн. испостави
Вид збор: Именка, женски род
Претставништво, филијала на компанија или институција.
Српски: испостава
Употреба: Дијалектен збор