storage - онтологија

склад повеќе

мн. складови
Вид збор: Именка, машки род
Специјална просторија за чување материјали.
Албански: depo, magazë
Употреба: Економија
Примери:
Склад за дрва.

складирање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
складира

складиште повеќе

Види и: склад (м.)
мн. складишта
Вид збор: Именка, среден род
склад
Албански: depo
Употреба: Економија