stitch - онтологија

дупи повеќе

дупат
Вид збор: Глагол, несвршен
Работи со игла.
Албански: thur
Употреба: Разговорно

секне повеќе

секнат
Вид збор: Глагол, свршен
жегне
Албански: më therr
Употреба: Медицина , Преносно значење

шие повеќе

шијат
Вид збор: Глагол, несвршен
Прикрпува, соединува нешто со помош на игла и конец.
Албански: arnoj