stifle - онтологија

задуши повеќе

задушат
Вид збор: Глагол, свршен
Со сила надвие бунт, востание.
Албански: përmbyt
Употреба: Преносно значење
(се задуши) Стане исполнет, обземен од некакво чувство.
Албански: mbyt