stagnation - онтологија

стагнација повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Застој, обично, на стопанскиот живот.
Албански: stagnim, amulli
Употреба: Економија

стагнирање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
застојување