stability - онтологија

стабилизирање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
(се) стабилизира

стабилитет повеќе

Вид збор: Именка, машки род
стабилност

стабилност повеќе

Вид збор: Именка, женски род
стабилен
Албански: stabilitet
Примери:
стабилност на валутата