spark plug - онтологија

свеќица повеќе

Види и: свеќичка (ж.)
мн. свеќици
Вид збор: Именка, женски род
свеќичка
Албански: kandele
Употреба: Дијалектен збор , Технологија

свеќичка повеќе

мн. свеќички
Вид збор: Именка, женски род
Направа што произведува пламен, искри.
Албански: kandele
Употреба: Технологија