segregate - онтологија

повлече повеќе

повлечат
Вид збор: Глагол, свршен
Обележи, означи, разграничи; направи линија.
Албански: veçoj
Употреба: Преносно значење

сегрегат повеќе

мн. сегрегати
Вид збор: Именка, машки род
Она што е одделено, отстрането, разлачено.