sawhorse - онтологија

магаричка повеќе

Види и: магарица (ж.)
мн. магарички
Вид збор: Именка, женски род
Дрвена направа за сечење дрва на која дрвото кога се сече се става попречно и служи за правење скелиња.
Албански: magar për të sharrit dru