roadmap - онтологија

патоказ повеќе

мн. патокази
Вид збор: Именка, машки род
Одредница за правец.
Албански: udhërrëfyes
Употреба: Преносно значење
Примери:
Донесените заклучоци се патоказ за нашата идна работа.