pursue - онтологија

запашка повеќе

запашкаат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да пашка.
Албански: ndjek
Употреба: Разговорно

затера повеќе

Види и: тера (несв.)
затераат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да прави нешто во континуитет, на свој начин.
Албански: ndjek