provocation - онтологија

испад повеќе

мн. испади
Вид збор: Именка, машки род
Непријатно, непријателско истапување против некого; непристојна, лоша постапка.
Албански: provokim

предизвик повеќе

мн. предизвици
Вид збор: Именка, машки род
Чин на предизвикување; дразнење, задевање, провокација.
Албански: provokim

провокација повеќе

мн. провокации
Вид збор: Именка, женски род
предизвикување, предизвик
Албански: provokim
постапка на провокатор
Албански: provokim