prolific - онтологија

плоден повеќе

плодни
Вид збор: Придавка
Што создава многу во науката или во уметноста.
Албански: pjellor
Употреба: Преносно значење

плодно повеќе

Види и: плоден (прид.)
плодна
Вид збор: Прилог
Плоден, што ствара дела.