plot - онтологија

атар повеќе

мн. атари
Вид збор: Именка, машки род
ограден простор
Албански: gardh
Употреба: Архитектура и градба , Преносно значење

шмеќарија повеќе

мн. шмеќарии
Вид збор: Именка, женски род
Добро смислена измама, лукавство, махинација.

шмеќарство повеќе

Вид збор: Именка, среден род
Добро смислена измама, лукавство, махинација.