peperoni - онтологија

феферон повеќе

мн. феферони
Вид збор: Именка, машки род
ситно луто пиперче
Употреба: Гастрономија

феферонка повеќе

Види и: феферон (м.)
мн. феферонки
Вид збор: Именка, женски род
феферон
Употреба: Гастрономија