peeling - онтологија

пилинг повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Во козметиката - отстранување на изумрените клетки од горниот слој на кожата од телото.
Употреба: Медицина

солупување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
слупување