paganism - онтологија

паганизам повеќе

(едн.) паганизмот
Вид збор: Именка, машки род
многубоштво, незнабоштво, безбожие, поганство
Употреба: Религија

паганство повеќе

(едн.) паганството
Вид збор: Именка, среден род
паганизам
Употреба: Религија

паганштина повеќе

Вид збор: Именка, женски род
паганство
Употреба: Пејоратив

поганство повеќе

Види и: паганство (ср.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
паганство