packing - онтологија

запт повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Стегање во градите, во грлото и сл.
Турски: zapt Албански: fiksim
Употреба: Преносно значење , Разговорно

пакување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
пакува
Албански: paketon