nerve - онтологија

изнервира повеќе

Види и: нервира (несв.)
изнервираат
Вид збор: Глагол, свршен
нервира
Албански: nervozoj

нервира повеќе

нервираат
Вид збор: Глагол, несвршен
Предизвикува кај некого нервна возбуда.
Албански: nervozoj