mystic - онтологија

мистик повеќе

мн. миcтици
Вид збор: Именка, машки род
Приврзаник на мистицизмот.

мистичар повеќе

Види и: мистик (м.)
мн. мистичари
Вид збор: Именка, машки род
мистик