moist - онтологија

исплакне повеќе

исплакнат
Вид збор: Глагол, свршен
Навлажни уста или грло со пијалак.
Албански: shpërlaj
Употреба: Преносно значење

навлажнет повеќе

Види и: навлажни (св.)
навлажнетиот
Вид збор: Придавка
Прекриен со влага.