mediocrity - онтологија

медиокритет повеќе

мн. медиокритети
Вид збор: Именка, машки род
просечност
Албански: mediokritet
Човек со просечни способности.
Албански: mediokrit

филистерство повеќе

Вид збор: Именка, среден род
Држење на филистер.