make stronger - онтологија

закали повеќе

закалат
Вид збор: Глагол, свршен
Направи некој да биде јак, издржлив.
Албански: përforcoj
Употреба: Преносно значење

прекали повеќе

прекалат
Вид збор: Глагол, свршен
закали
Албански: bën më të fortë
Употреба: Преносно значење