make a pass - онтологија

пикира повеќе

пикираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Покаже интерес кон некого или нешто.
Албански: tregon interes për dikë ose për diçka
Употреба: Преносно значење , Разговорно
Примери:
Пикира на директорското место.