lioness - онтологија

лавица повеќе

мн. лавици
Вид збор: Именка, женски род
Женка на лавот.
Албански: luanesh
Употреба: Зоологија
Храбра жена.
Албански: luanesh
Употреба: Зоологија , Преносно значење