learning - онтологија

печење повеќе

Види и: пече (несв.)
(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Печење на занаетот.
Албански: mësim, pjekëje
Употреба: Преносно значење , Разговорно

учење повеќе

мн. учења
Вид збор: Именка, среден род
Здобивање со некакви знаења.
Албански: mësim
Употреба: Образование
Повторување нешто за да се запомни, учење напамет.
Албански: të mësuarit
Употреба: Образование