kimono - онтологија

кимоно повеќе

Вид збор: Придавка
Што е cо несошиени, во едно парче кроени ракави.
Употреба: Неменлив збор

кимоно повеќе

мн. кимона
Вид збор: Именка, среден род
Национална јапонска облека со широки ракави и широк појас околу половината.
Албански: kimono