kidnap - онтологија

киднапира повеќе

киднапираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Грабне, грабнува некого заради уцена.
Употреба: Правда

плени повеќе

пленат
Вид збор: Глагол, свршен
украде, одземе, ограби
Албански: grabis, vjedh