irradiate - онтологија

зрачи повеќе

зрачат
Вид збор: Глагол, несвршен
Изложува на определен вид зраци заради лекување.
Албански: ndriçon
Употреба: Медицина

озрачи повеќе

озрачат
Вид збор: Глагол, свршен
Изложи на зрачење.
Албански: rrezatoj
Употреба: Физика