impertinence - онтологија

безобразие повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Отсуство на срам, безобразност.
Употреба: Разговорно

бесрамие повеќе

мн. бесрамија
Вид збор: Именка, среден род
Отсуство на срам.
Употреба: Архаизам

дрскост повеќе

мн. дрскости
Вид збор: Именка, женски род
безобразност, безобѕирност