hybridize - онтологија

хибридизација повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Вкрстување на различни видови растенија или животни за да се добијат нови, поквалитетни видови.
Албански: hibridizim
Употреба: Ботаника , Земјоделство