humanly - онтологија

исавлија повеќе

мн. исавлии
Вид збор: Придавка
Што е милосрден, што има милост.
Турски: insaflı
Употреба: Разговорно

човечки повеќе

човечка
Вид збор: Прилог
Разумно, разбрано, како што му прилега на човек.