high prices - онтологија

скапија повеќе

Вид збор: Именка, женски род
скапотија
Албански: shtrenjtësi
Употреба: Економија

скапотија повеќе

(едн.) скапотијата
Вид збор: Именка, женски род
Високо ниво на цените.
Албански: shtrenjtësi
Употреба: Економија
Примери:
Голема скапотија.