galvanization - онтологија

галванизација повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Покривање на површината на некој метал со слој на друг метал со помош на галвански електрицитет.
Албански: galvanizim
Употреба: Физика
Лекување со помош на галванска струја.
Албански: galvanizim
Употреба: Медицина