foamy - онтологија

кајмаклија повеќе

мн. кајмаклии
Вид збор: Придавка
Што има многу кајмак (обично за кафе).
Турски: kaymaklı
Употреба: Неменлив збор

пенест повеќе

пенеста
Вид збор: Придавка
пенлив