flyer - онтологија

летач повеќе

мн. летачи
Вид збор: Именка, машки род
Птица што може долго време да лета, да се задржи во воздух.
Албански: fluturuese
Употреба: Зоологија

леток повеќе

мн. летоци
Вид збор: Именка, машки род
Парче хартија на кое се печати пропаганден материјал.

флаер повеќе

мн. флаери
Вид збор: Именка, машки род
леток